Godło RP
Zawartość

III Kongres Praw Obywatelskich 13-14 grudnia 2019 r.

Data: 
2019-10-29
Strona z napisem III Kongres Obywatelskich

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzecim już Kongresie Praw Obywatelskich, który odbędzie się 13 i 14 grudnia 2019 roku!

REJESTRACJA NA KONGRES  TRWA - TU SIĘ MOŻNA ZAREJESTROWAĆ

Wzorem ubiegłych lat głównym miejscem naszego spotkania jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN -  przestrzeń, w której słowo dialog nabiera szczególnej mocy.
(wskazówki dotyczące dojazdu do POLIN)

Kongres to szansa na spotkanie, uczestnictwo w wtdarzeniach artystycznych

Proponowaną przez nas w tym roku nowością jest zaproszenie Państwa także do udziału w dodatkowych aktywnościach, które będą miały miejsce w przestrzeniach skłaniających do swobodnej rozmowy i wymiany doświadczeń. Będą to okazje do spotkania z aktywistami, wspólne oglądanie filmów, warsztaty (miejsca te zaznaczamy na mapie - są naprawdę blisko).  Będzie Żywa Biblioteka, można będzoe porozmawiać z panelistami po zakończeniu paneli, będziemy rozmawiać o grach społecznie zaangażoanych (i w nie grać). Będą spektakle i rozmowy z ich twórcami. Zachecamy do przeglądania programu (wydarzenia towarzyszące pokazują się w naszym spisie po panelach).

UWAGA! Przez cały czas trwania Kongresu możesz nagrać swój pierwszy podcast – dzięki uprzejmości Halo.Radio.

Kongres to szansa na pogłębioną rozmowę w czasie paneli

Aby ułatwić wybór tematów, sesje podzieliśmy na kategorie (liczymy, że ułatwią wybór paneli):

Po kliknięciu w te linki można zobaczyć, jakie panele są w poszczególnych kategoriach. Oznaczamy je też w programie, w ktorym przedstawione są wszystkie panele. 

Siłą Kongresu jest jego obywatelskość

Niezmiennie jednak Kongres Praw Obywatelskich to unikalne w skali kraju wydarzenie, którego siłą jest jego obywatelskość. To zderzenie poglądów i myśli, ale także różnych ról społecznych, które każdy z nas pełni. Wychodzimy poza ramy relacji państwo – obywatel, wspólnie diagnozujemy sytuację, przedstawiamy wzajemnie perspektywy i wypracowujemy rozwiązania. Stawiamy na współpracę. Wierzymy, że uda się przedstawić również to, co wypracowaliśmy wspólnie podczas dwóch poprzednich Kongresów (patrz: Zobacz także). Będzie to także znakomita okazja, by podsumować, co udało się osiągnąć w dobiegającej końca VII kadencji RPO.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami 

  1. Budynek jest dostępny architektonicznie. Rekomendujemy wcześniejszy kontakt pod adresem kongres@brpo.gov.pl, a przekażemy szczegółowe informacje)
  2. Panele w audytorium będą tłumaczone na Polski Język Migowy. W razie zgłoszeń postaramy się zapewnić tłumaczenia innych spotkań Kongresu  (prosimy o zgłoszenia pod adresem kongres@brpo.gov.pl, damy znać, czy jesteśmy w stanie zrealizować postulat)
  3. Dołożymy też wszelkich starań, by jak najwięcej materiałów z Kongresu było dostępnych.

Uwaga, panele będą też tłumaczone na język angielski

Prosimy o przeczytanie Regulaminu Kongresu. Są tam m.in. ważne informacje dla opiekunów osób niepełnoletnich, które chcą uczestniczyć w Kongresie.

  • Ludzie na sali warsztatowej podnoszą ręce
    Warsztat o wykluczeniu transportowym na II Kongresie, 14.12.2018, fot. Marcin Kluczek