Zawartość

13. Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” pod patronatem RPO

Data: 
Od 2016-09-06 do 2016-09-10
słowa kluczowe: 

Już po raz trzynasty odbędzie się wyjątkowe w skali kraju i Europy wydarzenie filmowe poświęcone problematyce niepełnosprawności. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się pod hasłem „Mistrzowie sportu, Mistrzowie życia." Będzie nawiązywać tematyką do odbywających się w Rio de Janeiro Igrzysk Paraolimpijskich, promując ich ideę oraz sylwetki sportowców z niepełnosprawnością.

13. Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” odbędzie się w dniach 6-10 września w Koszalinie. Równocześnie, w 35 miejscowościach w Polsce odbędą się Małe Festiwale „Ty i Ja" - projekcje filmowe i wydarzenia artystyczne, aktywizujące społeczności z małych miejscowości do działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W tym roku Festiwal po raz czwarty zagości również w Parlamencie Europejskim w Brukseli a Małe Festiwale „Ty i Ja" zorganizowane zostaną w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Turcji i we Włoszech.

Organizatorami Festiwalu w Koszalinie są: Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela.