Zawartość

14. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2017-09-05 do 2017-09-09
Położenie: 
  • Koszalin
    Polska
słowa kluczowe: 

Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela w dniach 5 - 09 września 2017 roku organizuje 14. Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”. To wyjątkowe w skali kraju i Europy wydarzenie filmowe poświęcone tematyce niepełnosprawności.

Dotychczas zaprezentowano ponad 500 filmów nadesłanych z różnych stron świata. Każdego roku prezentowana jest różnorodność spojrzenia na niepełnosprawność w kontekście uwarunkowań cywilizacyjnych, ekonomicznych i mentalnych.

Miasto Koszalin, przez środowiska niepełnosprawnych artystów, kojarzone jest z miejscem, w którym mogą oni w wymiarze międzynarodowym zademonstrować swoją twórczość. Dzięki działaniom organizatorów problem niepełnosprawności staje się inspiracją dla wielu twórców filmowych, a kinematografia polska zyskuje w Europie miano „kinematografii przyjaznej osobom niepełnosprawnym".

Równocześnie z wydarzeniami w Koszalinie, w 30 miejscowościach w Polsce odbędą się Małe Festiwale „Ty i Ja" - projekcje filmowe i wydarzenia artystyczne, aktywizujące społeczności z małych miejscowości do działania na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym samym czasie w 15 dużych miastach naszego kraju, najciekawsze produkcje filmowe, poruszające tematykę niepełnosprawności, będzie można obejrzeć na ekranach kin studyjnych i lokalnych.