Zawartość

93. Sesja Międzynarodowa Europejskiego Parlamentu Młodzieży pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2020-07-31 do 2020-08-09
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

93. Sesja Międzynarodowa Europejskiego Parlamentu Młodzieży odbędzie się w dniach 31 lipca – 9 sierpnia 2020 roku w Warszawie. To flagowy projekt programu na poziomie europejskim, organizowany wspólnie przez EYP Poland oraz Biuro Międzynarodowe EYP i Fundację Schwarzkopf. W trakcie wydarzenia ponad 300 uczestników w wieku 16-26 lat będzie dyskutować na temat wyzwań politycznych, społecznych oraz kulturalnych, przed którymi stoi dzisiejsza Europa.

Spotkania Europejskiego Parlamentu Młodzieży odbywają się po angielsku, według sprawdzonego formatu, stosowanego i udoskonalanego od ponad 30 lat. Na początku każdego wydarzenia uczestnicy poznają się oraz budują międzynarodowe zespoły w procesie gier integracyjnych i komunikacyjnych. Następnie, symulując pracę wybranych komisji Parlamentu Europejskiego, dyskutują nad postawionymi przed nimi problemami oraz opracowują rozwiązania w formie naśladującej rezolucje Parlamentu Europejskiego. Podczas dwóch ostatnich dni spotkania przeprowadzane jest Zgromadzenie Generalne, będące odwzorowaniem posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego, w trakcie którego wszyscy uczestnicy debatują nad efektami prac poszczególnych komisji.

Nad merytoryczną stroną wydarzenia czuwa międzynarodowy zespół doświadczonych moderatorów. W trakcie konferencji odbywają się również wydarzenia angażujące uczestników do uczestnictwa w ożywionej i otwartej wymianie kulturowej.