Godło RP
Zawartość

Adam Bodnar na gali podsumowującej 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data: 
2017-03-07
słowa kluczowe: 

Ponad 105 mln zł udało się zebrać podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 15 stycznia. -  Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna. Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych - mówił Jurek Owsiak podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie poświęconej podsumowaniu dotychczasowej działalności WOŚP. W tym roku pieniądze zbierano dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W uroczystości na Zamku Królewskim wziął udział rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, który został wyróżniony za niezwykłą przyjaźń i energię a także za aktywne wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku RPO przekazał na aukcję Medal z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, który otrzymał podczas Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu 15 kwietnia 2016 r. oraz egzemplarz Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Medal został wylicytowany za 3 tys. zł, natomiast dokument osiągnął cenę ponad 1,3 tys. zł. W ubiegłym roku Adam Bodnar był też gościem Akademii Sztuk Przepięknych Przystanku Woodstock. Organizowany od 1995 roku Przystanek w założeniu jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich pracę podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Polacy i ludzie ze świata po raz kolejny udowodnili, że w styczniowy, zimowy dzień potrafimy być razem, robiąc tak wiele dobrego na rzecz innych, a przy tym doskonale się bawić i pokazać światu, że my, Polacy, potrafimy robić rzeczy niezwykłe, bez focha, ponad podziałami. Dzięki zebranym pieniądzom Fundacja WOŚP po raz kolejny wyposaży szpitale w najnowocześniejszy sprzęt o kosmicznej technologii, wspierając tym samym dzieci i seniorów - mówił Jurek Owsiak.

 • W ponad 600 szpitalach w całej Polsce pracuje 40 tys. urządzeń medycznych za łączą kwotę 720 mln zł zebraną przez 25 lat przez WOŚP.
 • Wydawanie zebranych w 25. Finale środków potrwa do połowy 2018 r., kiedy to Fundacja opublikuje ostateczny raport. Dopiero ten moment będzie stanowił zamknięcie akcji. W ubiegłym roku WOŚP  zebrał ponad 72 mln zł. 
 • Tegoroczny wynik jest m.in. zasługą ponad 120 tys. wolontariuszy i pracy blisko 1700 sztabów WOŚP. 
 • Pod koniec stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.
 • zdjęcie: telebim, na którym przedstawiono wynik zbiorki podczas 25. finału WOŚP
  Tyle zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 25. finału
 • zdjęcie: kilkla osób siedzi na sali, na pierwszym planie mężczyzna w garniturze z medalem wpiętym do marynarki
  Adam Bodnar z medalem upamiętniającym 25-lecie WOŚP
 • zdjęcie: certyfikat i okrągły medal w pudełeczku
  Certfikat i medal, który otrzymał RPO od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 • zdjęcie: na secanie pod telebimem stoi kilka osób, mężczyzna w garniturze mówi do mikrofonu
  Podczas uroczystości głos zabrał m.in. były prezydent Bronisław Komorowski