Zawartość

Adam Bodnar wyróżniony przez młodych prawników

Data: 
2016-09-27
Położenie: 
  • Długa 23/25
    Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

 – Dziękujemy Rzecznikowi Praw Obywatelskich za całoroczną współpracę, uznanie i okazane wsparcie – mówiły przedstawicielki Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland – Laura Straś i Alicja Okrucińska podczas spotkania z dr. Adamem Bodnarem. W imieniu organizacji przekazały rzecznikowi pamiątkową statuetkę.

Wizyta przedstawicielek ELSA Poland była okazją do przedstawienia najważniejszych działań podejmowanych dotychczas przez stowarzyszenie. Jednym z celów organizacji jest m.in. wspieranie systemu edukacji prawnej i podwyższanie kwalifikacji studentów prawa. Rzecznik opowiedział m.in. o działającym w Biurze RPO programie praktyk studenckich. Dyskutowano również o promowaniu postaw obywatelskich i budowaniu poczucia odpowiedzialności społecznej, szczególnie wśród młodych prawników.

- Musicie uruchomić wyobraźnię i zaproponować włączenie się do wielkiej debaty o przyszłości demokracji w naszym kraju – podkreślał dr Bodnar.

Stowarzyszenie ELSA jest największą apolityczną, niezarobkową organizacją na świecie zrzeszającą studentów i młodych adeptów prawa. Działa w 43 krajach. W Polsce zrzesza blisko 1500 studentów prawa i młodych prawników z 17 wydziałów prawa i administracji.

Galeria

  • zdjęcie: dwie kobiety stoją, pomiedzy nimi jest mężczyzna w garniturze trzymający w rękach szklaną statuetkę
    Adam Bodnar i przedstawicielki ELSA Poland: Laura Straś i Alicja Okrucińska