Zawartość

Centrum "Chcemy całego życia!" w ramach IX ogólnopolskiego Kongresu Kobiet pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2017-09-09 do 2017-09-10
Położenie: 
  • Poznań
    Polska
słowa kluczowe: 

Podczas IX Kongresu Kobiet, w dniach 9-10 września w Poznaniu, odbędzie się cykl paneli, warsztatów i wydarzeń towarzyszących w ramach centrum „Chcemy całego życia!”, poświęconego osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom.

Na forum Kongresu Kobiet osoby z niepełnosprawnością, ich bliscy, opiekunowie, społecznicy i terapeuci będą prowadzić debaty, edukować, rozwiązywać problemy. Rodzice dzieci z autyzmem zaproponują szereg zmian systemowych, mających nie tylko poprawić jakość życia osób z niepełnosprawnością i ich najbliższych, ale też naszą kondycję jako społeczeństwa.

Dorośli z różnymi typami niepełnosprawności opowiedzą o swoich doświadczeniach i o pokonywaniu barier, z którymi mierzą się na co dzień. Będą prowadzone także rozmowy o przyszłości osób z niepełnosprawnością, wskazując konkretne rozwiązania, jakie powinny zostać przyjęte, aby tę przyszłość zabezpieczyć.

Organizatorzy przeprowadzą również  warsztaty o języku, który określa świadomość, będzie można usłyszeć„Odę do radości” w wykonaniu światowej klasy muzyków z niepełnosprawnością intelektualną, zobaczyć wystawę prac artystów z porażeniem dziecięcym, a dzięki instalacji „Cube” doświadczyć na własnych zmysłach, jak odczuwają świat osoby ze spektrum autyzmu.