Zawartość

Debata „Adwokat-Kobieta-Lider” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2019-10-18
Położenie: 
  • Kraków
    Polska
słowa kluczowe: 

Debata „Adwokat-Kobieta-Lider” odbędzie się 18 października 2019 roku w Krakowie. Wydarzenie połączone z II Kongresem Prawa Rodzinnego organizuje Krakowska Izba Adwokacka.

W roku 2019 obchodzimy stulecie pierwszych wyborów krajowych w Polsce, w których kobiety uczestniczyły na takich samych warunkach jak mężczyźni, zarówno jako wyborcy, jak i kandydaci na wybrane funkcje i urzędy. Ponadto, sto lat temu pierwsza kobieta w Polsce – Helena Wiewiórska – została wpisana na listę aplikantów adwokackich. Organizatorzy debaty chcą więc uczcić stulecie obecności kobiet z pełnymi prawami w życiu społecznym, politycznym i zawodowym w Polsce.

Uczestnikami spotkania będą adwokaci reprezentujący wszystkie stowarzyszenia adwokackie w Polsce i stowarzyszenia prawników z całej Europy, a także przedstawiciele sądownictwa, organów rządowych, polityki, biznesu i kultury.

Dyskusja dotyczyć będzie roli i pozycji kobiet w zawodzie prawnika. Wśród zaproszonych panelistów są najwybitniejsi adwokaci, przywódczynie zawodu, zarówno z Polski, jak i z innych krajów europejskich, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i omówią wyzwania, jakie napotkali na drodze do osiągnięcia pozycji lidera.