Zawartość

Digital Youth Forum pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2019-05-23
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

23 maja 2019 r. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaprasza młodzież w wieku 14-17 lat na jednodniowe forum na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online. W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie spotka się młodzież szkolna, młodzi twórcy, eksperci, influencerzy i aktywiści.

Wydarzenie ma na celu wspieranie rozwoju intelektualnego i nabywanie nowych kompetencji młodych ludzi, zarówno tych cyfrowych, jak i społecznych.

W trakcie konferencji organizatorzy planują pokazać, jak młodzi ludzie pozytywnie wykorzystują internet w swoim życiu, na przykład zmieniając swoje słabości w siłę. Spróbują również rozszyfrować nowe pojęcia z obszaru nowych technologii i przekazać wiedzę, jak zadbać o siebie w sieci i być bezpiecznym online.

Po wydarzeniu, jak co roku, zostanie wydany kolejny numer magazynu dla młodzieży Digital Youth. Jest to kwartalnik skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W numerze czerwcowym autorzy przypomną w formie wywiadu sylwetki najciekawszych prelegentów i ich wypowiedzi; opiszą, jak wykorzystują nowe technologie w rozwijaniu swoich pasji, ale też historię, jak zaczynali, z jakimi wyzwaniami i trudnościami się mierzą. Magazyn jest dystrybuowany bezpłatnie poprzez platformę edukacyjną www.edukacia.fdds.pl.

Relacja z wydarzenia i wystąpienia wszystkich prelegentów będą dostępne na platformie YouTube oraz na stronie: http://digitalyouth.pl/.