Zawartość

Dziesiąty Kongres Bibliotek pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2019-11-26 do 2019-11-27
Położenie: 
  • Łódź
    Polska
słowa kluczowe: 

Dziesiąty Kongres Bibliotek odbędzie się w dniach 26-27 listopada 2019 r. w Fabryce Sztuki w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Tegoroczny Kongres poświęcony będzie tematyce równościowej, w tym uwrażliwianiu na potrzeby grup mniejszościowych, potrzebie ich większej widoczności w sferze publicznej, a także uwzględniania ich potrzeb w planowanych przez biblioteki działaniach.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego od 11 lat wspiera biblioteki publiczne małych miejscowości w ich działaniach wzmacniających potencjał rozwojowy społeczności lokalnych, umożliwiających korzystanie z kultury, a także zwiększających zaangażowanie obywatelskie. Biblioteka, jako instytucja ciesząca się społecznym szacunkiem, sama oferująca dostęp do różnorodnych kulturowo zbiorów, jest wiarygodna, jako miejsce, które łączy. Szacunek dla różnorodności oraz dialog pomiędzy różnymi grupami mieszkańców wzmacnia wspólnotę, zwiększa zaufanie społeczne i umożliwia realizację ambitnych celów rozwojowych.