Zawartość

Festiwal Filmowy „Własnymi Słowami” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2019-11-29 do 2019-12-01
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

Festiwal Filmowy „Własnymi Słowami” odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2019 w Warszawie. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach projektu RISE COLING prowadzonego na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

To pierwszy w Polsce festiwal filmowy poświęcony rdzennym kulturom i ich językom, wpisujący się w obchody Międzynarodowego Roku Rdzennych Języków.

Festiwal z jednej strony pokaże i przybliży kulturę oraz języki małych społeczności, z drugiej zaś pomoże przedstawicielom tych kultur dotrzeć do szerokiej publiczności. Organizatorom zależy na wzmocnieniu małych społeczności, które starają się ocalić swoje bogactwo językowo-kulturowe – chcą dać im poczucie, że są ważne i słyszalne. Kolejnym celem festiwalu jest budowanie świadomości różnorodnego świata oraz otwartości na niego.

Wydarzenie będzie miejscem spotkań, dialogu, wspólnego doświadczania bogactwa językowo- kulturowego świata. W ramach festiwalu przewidywane jest wiele formatów, m.in.: pokazy filmów, panele dyskusyjne, spotkania (z twórcami filmów, z przedstawicielami rdzennych społeczności, badaczami, aktywistami), mini koncerty, wspólna biesiada z tańcem i śpiewem w wielu językach, wystawa fotografii. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.