Godło RP
Zawartość

II Bieg Białej Wstążki w Katowicach współorganizowany przez RPO. Znamy zwycięzców

Data: 
2016-10-22


II Bieg Białej Wstążki zakończony. Dystans 2,5 km jako pierwszy pokonał Marek Holda. Na 5 km najlepszy był Mateusz Kajda. Na wózku 5 km pokonał Aleksander Suseł. Najmłodsza uczestniczka zawodów to Ola Belza. Najstarszym biegaczem był Edward Kurek. 

Bieg odbył się 22 października. Organizatorami byli: Rzecznik Praw Obywatelskich, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Hasłem biegu był sprzeciw wobec przemocy wobec osób starszychi. Bieg odbywał się w związku z obchodami Wojewódzkiego Tygodnia Seniora.

Wojewódzki Tydzień Seniora to cykl konferencji senioralnych do 18 a 22 października w czterech subregionach województwa śląskiego, podczas których dyskutujemy o bezpieczeństwie seniorów.

Uczestniczyć w biegu mógł każdy bez względu na wiek! Aby przebiec dystans 2,5 lub 5km (do wyboru) wystarczyło się zarejestrować: w Biurze Zawodów działającym w Parku Śląskim w Chorzowie 22 października 2016 r. od godziny 8:30 do godziny 10:40 lub za pośrednictwem internetu: http://personalbest.pl/pl/oferta/elektroniczny-pomiar-czasu/kalendarz-im... lub http://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/251

Z kolei Wojewódzki Tydzień Seniora jeszcze dziś 20.10 - Częstochowa, 21.10 - Rybnik, a 22.10, a podsumowanie w Parku Śląskim Bieg Przeciwko Przemocy Wobec Seniorów.

Więcej informacji na temat biegu: