Zawartość

Inauguracja VI Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej “Twarze Depresji. Nie oceniam. Akceptuję” pod patronatem RPO

Data: 
2018-02-23
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

23 lutego 2018 r. w ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją zainaugurowana została VI Ogólnopolskia Kampania Społeczna “Twarze Depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

Kampanie powstają dzięki pracy charytatywnej jej pomysłodawczyni Anny Morawskiej-Borowiec i współorganizatorów.

Patronem honorowym Kampanii jest Rzecznik Praw Obywatelskich.

W czasie konferencji, na której przedstawiono najnowszy spot reklamowy i plakat, specjaliści, psychiatrzy i psycholodzy wskazywali, jak obalać stereotypy związane z tymi zawodami. Mówili, co zrobić, aby wizyta u psychiatry, psychologa nie wiązała się z lękiem i poczuciem wstydu.

Biorący udział w konferencji Krzysztof Olkowicz, główny koordynator ds. ochrony zdrowia psychicznego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, poinformował o działaniach Rzecznika na rzecz poprawy w polskiej psychiatrii. Zwrócił również uwagę na problemy, które wymagają pilnego rozwiązania, w tym szczególnie na brak koordynacji między dostępnymi formami leczenia, oparcia społecznego i aktywności społeczno zawodowej. Działania w tym obszarze regulowane są przez odrębne ustawy, resorty, szczeble administracji oraz różne instytucje i organizacje – bez współpracy i często wzajemnej informacji o sobie.

Galeria

  • Plakat z sielonymi elementami i zdjęciami osób wyglądających na specjalistów
    To żaden wstyd skorzystać z pomocy specjalistów - plakat kampanii "Twarze depresyni. Nie oceniam. Akceptuję"