Zawartość

IV Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2018-10-31
Położenie: 
  • Białystok
    Polska
słowa kluczowe: 

Stowarzyszenie Szukamy Polski we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego i Radą Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego organizuje w dniu 31.10.2018 IV Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych.

Temat tegorocznego wydarzenia to „Wpływamy na zmiany – otwieramy się na świat”. Uczestnikami spotkania będą podlascy seniorzy, przedstawiciele organizacji senioralnych oraz organizacji i instytucji działających na rzecz osób starszych z terenu województwa.

Podczas forum odbędzie się także podsumowanie realizowanego od kwietnia 2018 r. projektu „AKADEMIA RZECZNIKA – wpływamy na zmiany”. Projekt skierowany jest do osób po 60. roku życia z terenu województwa podlaskiego i odpowiada na potrzebę rozwijania umiejętności rzecznictwa, reprezentowania interesów seniorów i współuczestniczenie w rozwiązywaniu problemów społecznych osób starszych w województwie podlaskim. Ważny aspekt zadania stanowi też edukacja obywatelska. Uczestnicy projektu poznają możliwości wpływania na zmiany w swoim otoczenia, stają się za własne otoczenie odpowiedzialni i uczą się o tym właściwie i w różnych formach informować innych.