Godło RP
Zawartość

Wizytacja w Domu Pomocy Społecznej w Górnie (ul. Rzeszowska 7)

Data: 
Od 2016-06-29 do 2016-06-30

W dniach 27-28 czerwca 2016 r. przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji przeprowadzili wizytację Domu Pomocy Społecznej w Górnie.

Zastrzeżenia wizytujących dotyczyły między innymi nieumiejętnej reakcji personelu na wszczynanie awantur i bójek na terenie placówki przez pozostających pod wpływem alkoholu mieszkańców Domu. Osobom, których zachowanie z powodu  uzależnienia było trudne dla innych, kadra placówki wstrzymywała lub groziła wstrzymaniem wypłat ich własnych pieniędzy z depozytu.

Choć należy dostrzec ogromne trudności dla domów pomocy społecznej w całej Polsce, wynikające z kierowania do nich przez organy samorządowe czynnych alkoholików, reprezentanci KMP nie mogą zgodzić się na podejmowanie wobec nich działań bezprawnych, tudzież mało skutecznych (mieszkańcy pozbawieni środków po prostu żebrali o pieniądze wśród osób odwiedzających pacjentów pobliskiego sanatorium). Do pracowników BRPO przy okazji tej sprawy dotarły też sygnały o braku skutecznych działań funkcjonariuszy policji, wzywanych na interwencje do DPS w Górnie.

  • Logo KMPT z napisem Wizytacje prewencyjne
    Wizytacje KMPT