Zawartość

Konferencja „Jak budować mosty współpracy? Mediacja: rodzina, biznes, administracja” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2019-10-18
Położenie: 
  • Poznań
    Polska
słowa kluczowe: 

Konferencja „Jak budować mosty współpracy? Mediacja: rodzina, biznes, administracja” odbędzie się 18 października 2019 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Polskie Centrum Mediacji Oddział w Poznaniu.

Celem przedsięwzięcia jest rozwój w obszarze mediacji. Wiodącym tematem spotkania będzie praktyczne wykorzystanie mediacji w obszarach: rodzinnym, biznesowym i administracyjnym. W dobie popularyzacji mediacji nastał czas szerzenia profesjonalizmu zawodu mediatora oraz dalszego zwiększania świadomości kiedy i w jaki sposób można z mediacji skutecznie korzystać.

Podczas czterech prelekcji, prowadzonych przez profesjonalistów z rożnych dziedzin, podjęte zostaną tematy związane z mediacjami rodzinnymi, gospodarczymi i pracowniczymi oraz administracyjnymi. Omówione zostaną również konkretne sytuacje problemowe. Panel dyskusyjny natomiast pozwoli na wymianę doświadczeń i poglądów dotyczących mediacji. Konferencja ma charakter praktyczny, kończyć ją będą warsztaty tematyczne (3 tematy do wyboru).

Wydarzenie skierowane jest do mediatorów, sędziów, adwokatów, radców prawnych, prawników, psychologów, studentów, przedsiębiorców, pracowników instytucji i wszystkich zainteresowanych polubownym rozwiązywaniem konfliktów.

Polskie Centrum Mediacji Oddział w Poznaniu to stowarzyszenie zrzeszające mediatorów i zwolenników pozasądowego rozwiązywania sporów. Prowadzi działania mające na celu szerzenie idei mediacji w rożnych środowiskach. Zrzesza mediatorów, którzy na zlecenie sądów prowadzą postępowania mediacyjne. Polskie Centrum Mediacji to najstarsze stowarzyszenie w Polsce zajmujące się mediacjami. Centrala stowarzyszenia znajduje się w Warszawie. Poznański oddział jest jednym z pięćdziesięciu działających w całej Polsce.