Zawartość

Konferencja międzynarodowa „Poznań International Model United Nations 2018” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2018-10-18 do 2018-10-21
Położenie: 
  • Poznań
    Polska
słowa kluczowe: 

Konferencja POZIMUN – Poznań International Model United Nations 2018 odbędzie się w terminie 18-21 października 2018 r. w Poznaniu. Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Dyplomacji „Inter Gentes”, działające przy Zakładzie Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

POZIMUN jest symulacją obrad ONZ, której dydaktyczno-szkoleniowy charakter ma na celu zwrócenie uwagi na wybrane problemy współczesnego świata (w tym łamanie praw człowieka) oraz możliwości i sposoby ich rozwiązania. Zadaniem każdego z uczestników jest wcielenie się w rolę reprezentanta jednego z krajów członkowskich ONZ (z wyjątkiem kraju ojczystego) i stworzenie adekwatnego do rzeczywistej sytuacji politycznej stanowiska politycznego na dyskutowany temat. W celu nadania obradom bardziej realistycznego charakteru uczestnicy muszą dodatkowo zapoznać się z polityką prowadzoną aktualnie przez wszystkie kraje – członków ich grupy symulacyjnej. Wydarzenie jest interdyscyplinarne, łączy ze sobą wiele dziedzin naukowych, takich jak: prawo, ekonomia, dyplomacja, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo międzynarodowe, ale również zdrowie.

Jest to już piąta edycja wydarzenia, w którym uczestniczą studenci z kilkunastu państw Europy i świata. W tegorocznej konferencji będą mogli wziąć udział również licealiści zainteresowani tematyką prawa krajowego, prawa międzynarodowego, dyplomacji i prawa europejskiego.