Zawartość

Konferencja „Niepełnosprawni na rynku pracy” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2017-11-08
Położenie: 
  • Łódź
    Polska
słowa kluczowe: 

Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja Łódź Akademicka organizuje 8 listopada 2017 roku po raz czwarty konferencję „Niepełnosprawni na rynku pracy”. W tegorocznej edycji organizatorzy pragną podjąć temat wsparcia psychologicznego oraz mentorskiego dla osób z niepełnosprawnościami. Diagnozują bowiem konieczność wsparcia w obszarze psychologicznym osób  z niepełnosprawnościami, co przekłada się na zwiększone szanse na rynku pracy.

Celem konferencji jest również umożliwienie osobom niepełnosprawnym bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu. Ponadto organizatorzy chcą  promować najbardziej rozwojowe i przedsiębiorcze firmy, tworzące nowe miejsca pracy na terenie kraju, ale również te których produkty dotyczą szeroko rozumianej niepełnosprawności, rehabilitacji oraz opieki zdrowotnej skierowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Konferencja będzie okazją do tego, aby w szerokim gronie specjalistów rozmawiać o problemach osób z niepełnosprawnościami. Szczególnie debatować o szeroko rozumianym rynku pracy.