Zawartość

Konferencja oraz warsztaty „Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2019-05-10 do 2019-05-11
Położenie: 
  • Wrocław
    Polska
słowa kluczowe: 

Konferencja oraz warsztaty „Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości” odbędą się w dniach 10-11 maja 2019 roku we Wrocławiu. Wydarzenia organizuje Fundacja „POTRAFIĘ POMÓC” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi.

Specjaliści z wieloletnią praktyką: seksuolodzy, pedagodzy, psycholodzy i terapeuci będą dyskutować na temat dojrzewania, seksualności, partnerstwa czy rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, stwardnieniem rozsianym i innymi niepełnosprawnościami.

Zajęcia warsztatowe będą natomiast koncentrowały się na nauce i wypracowaniu metod wychowania seksualnego przez osoby najbliższe osobie z niepełnosprawnościami – rodziców i opiekunów, jak również pracowników ośrodków. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak rozmawiać o seksualności z niepełnosprawnym dzieckiem, nastolatkiem, dorosłym, jak właściwie rozpoznawać potrzeby psychoseksualne, w tym potrzebę tworzenia związku, bycia rodzicem.