Zawartość

Konferencja „Pełno(s)prawny Student" pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich

Data: 
2016-11-15
słowa kluczowe: 

Konferencja poświęcona jest specyfice kształcenia na poziomie wyższym osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie jest organizowane cykliczne od 2006 r. przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. Tegoroczna - X edycja - odbędzie się 15 listopada w Krakowie.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele uczelni wyższych, stowarzyszeń i fundacji, studenci a także osoby niezwiązane z żadną instytucją państwową lub pozarządową, ale zainteresowane tematyką dostępności szkolnictwa wyższego dla osób z niepełnosprawnościami.

Podczas wydarzenia zostaną poruszone zagadnienia związane z legislacją, finansami, dostępnością architektoniczną i dostępnością informacji oraz aktywizacją zawodową. Konferencja jest współfinansowana ze środków programu Erasmus+ Sport w ramach projektu „Rozwój i wdrażanie praktycznych strategii na rzecz poprawy aktywności fizycznej i stanu zdrowia mieszkańców Europy", w związku z czym specjalne miejsce zajmie kwestia dostępności różnych form aktywności fizycznej dla studentów z niepełnosprawnościami.