Zawartość

Międzynarodowa konferencja „POZIMUN – Poznań International Model United Nations 2019” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2019-10-25 do 2019-10-28
Położenie: 
  • Poznań
    Polska
słowa kluczowe: 

Konferencja POZIMUN – Poznań International Model United Nations 2019 odbędzie się w dniach 25-28 października 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to już szósta edycja wydarzenia, w którym uczestniczą studenci oraz licealiści z kilkunastu państw Europy i świata.

POZIMUN jest symulacją obrad ONZ, której dydaktyczno-szkoleniowy charakter ma na celu zwrócenie uwagi na wybrane problemy współczesnego świata (w tym łamanie praw człowieka) oraz możliwości i sposoby ich rozwiązania.

Zadaniem każdego z uczestników jest wcielenie się w rolę reprezentanta jednego z krajów członkowskich ONZ (z wyjątkiem kraju ojczystego) i stworzenie adekwatnego do rzeczywistej sytuacji politycznej stanowiska politycznego na dyskutowany temat. W celu nadania obradom bardziej realistycznego charakteru uczestnicy muszą dodatkowo zapoznać się z polityką prowadzoną aktualnie przez wszystkie kraje – członków ich grupy symulacyjnej.

Wydarzenie jest interdyscyplinarne, łączy ze sobą wiele dziedzin naukowych, takich jak: dyplomacja, prawo i stosunki międzynarodowe, prawa człowieka, ekonomia oraz ekologia.