Zawartość

Kongres Młodzieżowych Rad Miast, Gmin i Powiatów Województwa Śląskiego "Nic o nas bez nas - partycypacja młodzieży w życiu społecznym" pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2018-05-25
Położenie: 
  • Katowice
    Polska
słowa kluczowe: 

Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego organizuje 25 maja w Katowicach Kongres Młodzieżowy Rad Miast, Gmin i Powiatów Województwa Śląskiego "Nic o nas bez nas  - partycypacja młodzieży w życiu społecznym".

Wydarzenie jest okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy reprezentacjami Młodzieżowych Rad w województwie. Celem Kongresu jest również ustalenie sposobów współpracy Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego z Młodzieżowymi Radami miast/gmin

i powiatów, a także wypracowanie form pomocy w tworzeniu i funkcjonowaniu młodzieżowych rad jednostek samorządu terytorialnego.

Szczególnym akcentem Kongresu będzie spotkanie oraz dyskusja uczestników Kongresu  z prof. Jerzym Buzkiem – byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego i Prezesem Rady Ministrów w latach 1997 – 2001.

Udział w Kongresie Młodzieżowych Rad Miast, Gmin i Powiatów Województwa Śląskiego „Nic o nas bez nas - partycypacja młodzieży w życiu społecznym” jest bezpłatny.