Zawartość

Krzysztof Olkowicz spotkał się z byłymi więźniami w „Mateuszu”

Data: 
2017-06-05
słowa kluczowe: 

Zastępca RPO, Krzysztof Olkowicz w ośrodku readaptacyjnym „Mateusz” w Toruniu spotkał się z byłymi więźniami, wśród których były panie, które kilka dni temu opuściły więzienie w Grudziądzu. Spotkanie odbyło się 3 czerwca.

Rozmawiano  o trudnościach adaptacyjnych po odzyskaniu wolności. O potrzebie wsparcia i konieczności utworzenia nowych domów readaptacyjnych. O kłopotach, ale i wielkiej radości z pracy mówił Waldemar  Dąbrowski, założyciel Domów, psychoterapeuta i przyjaciel tych którzy potrzebują pomocy zarówno za kratami jak i po wyjściu na wolność.

W spotkaniu głos zabrał także były wicemarszałek Senatu RP Jan Wyrowiński. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się dr Jacek Pekról.

O konkretnych problemach i pomysłach na przyszłość mówiły wolontariuszki współpracujące z  "Mateuszem”, a tak naprawdę ciężko pracujące w ośrodku: Katarzyna Kucharska, Emilia Zielińska, Monika Synowska. Rozmawiano między innymi o koncepcjach zmarłego niedawno profesora Wiktora Osiatyńskiego dotyczących szeroko rozumianej polityki penitencjarnej.

Galeria

  • Grafika pokazująca połączenie

    Kara łączna