Zawartość

List z okazji 10. rocznicy utworzenia Verfassungsblog

Data: 
2019-09-06

Rzecznik praw obywatelskich skierował list gratulacyjny do Maximiliana Steinbeisa z okazji 10-tej rocznicy utworzenia Verfassungsblog.

W liście do twórcy bloga czytamy: „Przyjęty przez Pana format - blog nie jest typowym wyborem dla publikacji prawniczych, w szczególności poświęconych tak ważnej tematyce, jaką jest konstytucyjność. Jednakże dzięki Pana działaniom powstała przestrzeń, gdzie w sposób rzeczowy można podejmować dyskurs konstytucyjny. Verfassungsblog wyróżnia się tym, że dociera do znacznie większej liczby odbiorców niż tradycyjne źródła i jest to ogromny sukces, którego Panu gratuluję.

Chciałbym podkreślić, że działalność Verfassungsblog ma ogromne znaczenie nie tylko regionalnie – w Niemczech, ale także na arenie międzynarodowej, w tym w Polsce. Blog przyczynił się do poszerzenia świadomości konstytucyjnej i udostępnia rzetelne informacje z zakresu prawa i polityki.

Bez Pana wizji to wszystko nie byłoby możliwe. Dlatego będąc pod ogromnym wrażeniem Pana pracy i zaangażowania jeszcze raz szczerze gratuluję tego sukcesu – 10. urodzin Verfassungsblog. Mam nadzieję, że będziemy mogli wspólnie świętować 20 lat istnienia bloga.”

  • Komputer, tablet i smartfon
    Komputery