Zawartość

O prawach dzieci i nie tylko – stoisko RPO w Parku Śląskim z okazji Dnia Dziecka.

Data: 
2018-05-17

Czy wodną rakietą uda się wylecieć na orbitę? Czy hełm strażaka jest wygodny? Jak ze starej puszki i odrobiny grochu zrobić prawdziwy instrument muzyczny? Jakie prawa mają dzieci?

Tego wszystkiego (i wiele więcej) dowiedzą się uczestnicy wojewódzkich obchodów Dnia Dziecka – już 30 maja na terenie Ośrodka Harcerskiego w Parku Śląskim.

Od 9.00 do 14.00 Ośrodek Harcerski zmieni się w ogromny plac zabaw. Na dzieci w wieku od 3 do 13 lat będzie czekało kilkanaście stoisk, gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach architektonicznych, plastycznych, muzycznych. Na stoisku Rzecznika Praw Obywatelskich dzieci będą mogły wpisywać swoje prawa i wziąć udział w teście wiedzy. Na stoisku Izby Administracji Skarbowej będzie można zobaczyć okazy gatunków fauny i flory zagrożonej wyginięciem, razem z pracownikami Planetarium – zrobić wodną rakietę, a z harcerzami – balonowe zwierzątko i gigantyczne bańki! Fani sportu będą mogli zobaczyć Stadion Śląski, zaś dzieci zafascynowane kosmosem – wybiorą się na seans do Planetarium.

Jeszcze nie zgłosiłeś swojej grupy przedszkolnej lub szkolnej? Możesz to zrobić wysyłając maila na adres rejestracja@slaskie.pl. Zostały już ostatnie miejsca!:)

 

 

Galeria

  • Katowicki "spodek" (nowoczesny budynek) o zmierzchu

    Katowice