Zawartość

O problemach lokatorów i eksmisjach w Warszawie Adam Bodnar rozmawiał pracownikami i współpracownikami Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej

Data: 
2016-11-24
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej udziela w Warszawie porad prawnych, wsparcia socjalnego ludziom zagrożonym eksmisją, bezrobotnym, mającym kłopoty z płaceniem opłat za prąd, wodę oraz czynsz.

Udziela także porad i udziela wsparcia przy podpisywaniu umów pracowniczych i doradza jak uniknąć pracy na czarno.

Właśnie te problemy były tematem pytań skierowanych do rzecznika Bodnara.

Rozmawiano o założeniach programu Mieszkanie plus o jego dobrych stronach i pewnych zagrożeniach, które uczestnicy spotkania widzą w szczegółach programu.

Zebrani dawali przykłady osób o niskich dochodach i przekraczających ich wysokość opłat stałych za użytkowanie mieszkania. Na warszawskiej Pradze Południe - mówiono - 80% mieszkań socjalnych ma urządzenia tylko na prąd. Od pieca w kuchni po ogrzewanie wody w łazience, to powoduję wysokie koszty opłat za prąd, przekraczające często dochody mieszkańców.

Wielu uczestników spotkania zgłaszało osobiste wnioski pracownikom biura w sąsiednim pokoju.

- To spotkanie miało wybitnie roboczy  charakter, zgłaszane problemy są sprawami trudnymi do rozwiązania przez pojedynczego człowieka - mówił na zakończenia Piotr Ikonowicz. - Na następne spotkanie przyjdziemy jeszcze lepiej przygotowani.

Galeria

  • Zdjęcie: sala pełna siedzących ludzi, a mężczyzna stoi. W tle pomarańczowe logo RPO
    Spotkanie z pracownikami i współpracownikami Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej 24.11.2016