Zawartość

O wyzwaniach gospodarczych dla Polski. Udział przedstawicieli RPO w 9. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Data: 
2017-05-10

Kongres potrwa 3 dni. Będzie na nim mowa o energetyce krajowej i europejskiej, o ważnych dla Polski tzw. Planie Junckera i programów wdrażanych przez polski rząd, jak Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju czy program Mieszkanie Plus.

Szczególnie ważne będą dla przedstawicieli Rzecznika panele poświęcone sytuacji szpitali, energetyce, stanowi górnictwa czy sytuacji obywatela.

Głównymi tematami są też przemiany polityczne w Unii; gospodarka po Brexicie; kryzys w postrzeganiu liberalnego kapitalizmu; hierarchia wartości w gospodarce w dobie nowych pokoleń pracowników; IV rewolucja przemysłowa – jak rozwijać przemysł z wykorzystaniem najnowszych technologii; inwestowanie w czasach niestabilności – ryzyko, bariery, odwaga, profity. W programie są też liczne sesje poświęcone finansom, innowacjom, technologii i człowiekowi, energetyce i surowcom, górnictwu i hutnictwu, zarządzaniu, samorządności i polityce regionalnej, infrastrukturze, rynkowi zdrowia, transportowi i logistyce, budownictwu i nieruchomościom oraz globalnej współpracy gospodarczej.