Zawartość

Obrady Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej 2019 pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2019-11-23
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

Obrady Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 23 listopada 2019 roku na Uniwersytecie Warszawskim pod hasłem „Rola młodzieży w zjednoczonej Europie”, co ma związek z przypadającą w tym roku 15. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Parlament Młodych RP to inicjatywa organizacji przez przedstawicieli młodego pokolenia Polaków parlamentarnych obrad dzieci i młodzieży z całego kraju, zebranych w celu dyskusji nad kluczowymi zagadnieniami współczesnego świata.

Misją Parlamentu jest zrzeszanie młodych Polaków poprzez pomoc w przygotowaniu do życia w społeczeństwie obywatelskim, naukę umiejętności rzetelnego i merytorycznego formułowania argumentów oraz nabycia podstawowych umiejętności debatowania w formie parlamentarnej.

Organizatorami PMRP 2019 są młodzi społecznicy działający aktywnie w przestrzeni publicznej, skupieni w Zespole Organizacyjnym Parlamentu, oraz Instytut In.Europa. Parlament Młodych to inicjatywa apartyjna, stworzona oddolnie przez dzieci i młodzież z całej Polski, którym na sercu leży wzmocnienie ich głosu w polskiej przestrzeni publicznej oraz działanie z szacunkiem i ponad wszelkimi podziałami.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele młodzieżowych rad i sejmików, organizacji społecznych, partyjnych młodzieżówek (uczniów liceów ogólnokształcących i studentów) oraz goście honorowi.

Autor informacji: 
Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej