Zawartość

#porozmawiajMY - Akcja kalendarzowa, Narewka

Data: 
sobota, 14 Grudzień, 2019 - Od 13:40 do 14:00
Miejsce: 
Foyer Muzeum Polin

Uczennice i uczniowie z Narewki postanowili stworzyć kalendarz na 2020 rok. Kalendarz obejmuje święta katolickie i prawosławne.

Do współpracy dzieciaki z Narewki zaprosiły kolegów z Warszawy, Jeleniej Góry i Szamotuł. Z trzech szkół, które też prowadzą działania na rzecz porozumienia i tolerancji.

Wymyśliły tez, że dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przekazany Hospicjum Proroka Eliasza. Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza z siedzibą w Michałowie prowadzi społeczne hospicjum domowe na wiejskich obszarach Podlasia.

Kim są ci którzy wspólnie tworzą kalendarz?

 • Młodzież  z Jeleniej Góry zorganizowała w swojej szkole maraton pisania listów w ramach akcji organizowanej na całym świecie przez Amnesty  Internationl, która w tym roku staje w obronie praw dzieci.
 • Warszawska szkoła 340 oprócz wielu innych imprez, koIejny raz zorganizowała Międzynarodowy Dzień Plecaka. Zaprosiła do szkoły przedstawicieli różnych ambasad, którzy wspólnie z organizatorami rozmawiali o sytuacji dzieci w różnych krajach.
 • W szkole nr 58 na warszawskim Targówku połowa to uczniowie z różnych stron świata. Dlatego organizowanie Święta Kultur to już tradycja.
 • W Szamotułach młodzi zorganizowali Marsz przez miasto pod hasłem: Wolni od uzależnień.

Kalendarz ma patronat wójta Gminy Narewka Jarosława Gołubowskiego, a także prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łuźniaka oraz burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka.  A także Adama Bodnara, rzecznika praw obywatelskich.

Moderuje: 

Galeria

 • Praca dziecięca przedstawiająca plecak

  Plecak
 • Cztery zdjęcia miasta

  Strona Jeleniej Góry w kalendarzu z Narewki
 • Plakat przedstawiający wieszak z różnymi nakryciami głowy reprezentującymi różne wyznania i style życia

  Plakat na drzwiach szkoły w Szamotułach 15 marca 2019