Zawartość

Plaża z parkingiem za 500 zł? RPO pyta o to władze Gdańska

Data: 
2016-08-08
Położenie: 
  • Gdańsk
    Polska

Opłaty za parkingi mogące sięgać nawet 500 złotych tygodniowo to skutek oddania w lecie w dzierżawę parkingów w strefach nadmorskich w Jelitkowie, Zaspie/Przymorzu, Brzeźnie, na Stogach i na Wyspie Sobieszewskiej prywatnej firmie – skarżą się do Rzecznika Praw Obywatelskich mieszkańcy i kierowcy.

Miasto Gdańsk wydzierżawiło prywatnym operatorom parkingi oraz inne tereny w pasie nadmorskim, na których dotychczas parkowanie pojazdów było bezpłatne. Decyzja władz Miasta jest bardzo dotkliwa dla mieszkańców Gdańska, ale też dla licznych turystów.

Dlatego 3 sierpnia Rzecznik Praw Obywatelskich skierował (BPG.7001.6.2016) pismo do Prezydenta Miasta Gdańska z prośbą o przedstawienie przebiegu procesu konsultacji społecznych z mieszkańcami i przedstawicielami Rad Dzielnic, w których zlokalizowane są tereny przeznaczone pod parkingi, związanych z planowaniem wydzierżawienia nieruchomości stanowiących własność Gminy Miasta Gdańska oraz uzyskanym stanowiskiem lokalnego społeczeństwa w tym zakresie.

Rzecznik czeka też na wyjaśnienie, dlaczego zrezygnowano z utworzenia Strefy Płatnego Parkowania na tych terenach i zdecydowano o wydzierżawieniu wskazanych na wstępie nieruchomości gruntowych.

Galeria

  • Ulic w zabytkowym mieście, ludzie
    Gdański, Długi Targ