Zawartość

Pogrzeb Wojciecha Borowika

Data: 
2021-01-05
słowa kluczowe: 

„Z wdzięcznością za walkę o wolność słowa” - tymi słowami wypisanymi na szarfie wieńca żegnał Wojciecha Borowika Rzecznik Praw Obywatelskich podczas pogrzebu 5 stycznia.

Dobrego człowieka, społecznika i polityka na wieczny spoczynek odprowadzali nie tylko najbliższa rodzina, ale także ludzie, którzy mieli szczęście w swoim w życiu, spotkać Zmarłego. Wojciech Borowik był odważny w czasach, gdy za niezależne myślenie trafiało się do więzienia. Tam właśnie poznali się z księdzem Janem Sikorskim, który prowadził pogrzebowe modlitwy. Wojciech Borowik zawsze tworzył przestrzeń do spotkań i dialogu. Miał wyraziste poglądy, ale szanował i potrafił rozmawiać z tymi, którzy ich nie podzielali. Jak podkreślali uczestnicy pogrzebu, trudno będzie zapełnić przestrzeń, którą pozostawił.

***

Wojciech Borowik - ur. 24 czerwca 1956 r., zm. 22 grudnia 2020 r. W okresie PRL współpracował z Komitetem Obrony Robotników i Niezależnym Zrzeszeniem Studentów. Był posłem na Sejm II kadencji i prezesem zarządu Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

Galeria

  • grób z wieńcami pogrzebowymi

    Pogrzeb Wojciecha Borowika