Zawartość

Polska Edycja Międzynarodowej Kampanii "16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć"

Data: 
Od 2016-11-25 do 2016-12-10
słowa kluczowe: 

Już po raz 25., między 25 listopada a 10 grudnia w 180. krajach świata realizowana będzie największa kampania poświęcona tematowi przemocy ze względu na płeć. Koordynacją Kampanii w Polsce zajmuje się Fundacja Autonomia

W 1991 r. akcję zainicjował Women's Global Leadership Institute przy amerykańskim Uniwersytecie Rutgersa. Od tamtego czasu kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka. 

Temat przewodni międzynarodowej Kampanii 2016 brzmi: „Od pokoju w domu do pokoju na świecie: zadbajmy o bezpieczną edukację dla wszystkich!”.

W ramach polskiej Kampanii, odbywać się będą wydarzenia, takie jak m.in.: projekcje filmowe, wystawy, tzw. żywe biblioteki, spotkania i dyskusje oraz, szczególnie ważne ze względu na temat tegorocznej edycji, wydarzenia bezpośrednio dotyczące bezpieczeństwa i przeciwdziałania przemocy w edukacji.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach są dostępne na stronie www.kampania16dni.pl

Galeria

  • Kobieta o zielonych oczach w zielonym szalu

    Prawa kobiet