Zawartość

Konferencja "Prawo do ochrony środowiska. Odetchnijmy pełną piersią!"

Data: 
2020-02-27
słowa kluczowe: 
  • Prawo do czystego środowiska jako prawo człowieka.
  • Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Pracownią Badań Dorobku Prawnego Rady Europy WPiA UW zaprasza do udziału w konferencji „Prawo do ochrony środowiska. Odetchnijmy pełną piersią”. 
  • Konferencja odbędzie się 27 lutego 2020 r. w godzinach 10:00 – 15:30 w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Konferencja jest kolejną z organizowanych przez Rzecznika Praw Obywatelskich debat o tym, czy prawo do czystego środowiska należy rozumieć jako prawo człowieka. A jeśli tak, to czy można to prawo skutecznie egzekwować.

Podczas konferencji zajmiemy się powietrzem – poziomem jego zanieczyszczenia, wpływem smogu na zdrowie nasze i przyszłych pokoleń oraz działaniami, które powinny być podejmowane dla poprawy obecnej sytuacji. Porozmawiamy o tym, jakie narzędzia prawa krajowego i międzynarodowego mają do dyspozycji obywatele, aby wymóc na władzy publicznej większą dbałość o stan powietrza.

Zastanowimy się też, co sami możemy zrobić w ramach naszych społeczności lokalnych, aby zminimalizować szkodliwość wdychanych zanieczyszczeń.

Zgłoszenia udziału w wydarzeniu prosimy kierować pocztą elektroniczną na adres: srodowisko@brpo.gov.pl

Transmisja: https://youtu.be/BKsznZwaUXU

Galeria

  • szaro-zielona plansza ze zdjęciem dymiącego kominu i tytułem konferencji
    Konferencja "Prawo do ochrony środowiska. Odetchnijmy pełną piersią!"