Zawartość

„Przegląd Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2019” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2019-11-13 do 2019-11-14
Położenie: 
  • Dąbrowa Górnicza
    Polska
słowa kluczowe: 

„Przegląd Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2019” odbędzie się w dniach 13 i 14 listopada 2019 roku w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Przegląd to nieodpłatne, ogólnopolskie wydarzenie artystyczne, które cieszy się dużym zainteresowaniem i renomą już od 25 lat. Pierwszy dzień Przeglądu obejmuje występy artystyczne i konkurs prac plastycznych osób starszych i z niepełnosprawnościami. Jest to znakomita okazja do prezentacji i promocji umiejętności artystycznych uczestników Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, słuchaczy Uniwersytetów III Wieku czy Środowiskowych Domów Samopomocy.

Udział w dąbrowskim Przeglądzie ma też walor terapeutyczny: przeciwdziała wykluczeniu społecznemu, sprzyja zwiększeniu aktywności społecznej, pomaga przezwyciężyć lęk i podnieść samoocenę poprzez tworzenie możliwości odnoszenia sukcesu dzięki własnej aktywności.

Oprócz części artystycznej PUMA to także czas do dyskusji, podejmowania trudnych tematów i dzielenia się doświadczeniem oraz dobrymi praktykami. Okazją do tego jest podsumowująca przegląd konferencja, która organizowana jest z myślą o pracownikach instytucji i organizacji pozarządowych, świadczących wsparcie i usługi opiekuńcze seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.