Zawartość

RPO na konferencji Personal Democracy Forum

Data: 
2017-04-06
Położenie: 
  • Gdańsk
    Polska
słowa kluczowe: 

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wziął udział w piątej edycji konferencji Personal Democracy Forum, która odbywa się w Gdańsku. Wydarzenie potrwa do 7 kwietnia.

Personal Democracy Forum jest platformą wymiany idei i doświadczeń aktywistów m.in. regionu Europy Środkowo-Wschodniej zajmujących się zwiększaniem zaangażowania obywatelskiego i przejrzystości w życiu społecznym i politycznym przy wsparciu nowych technologii. Głównym tematem tegorocznego spotkania jest kryzys systemów demokratycznych.

Rzecznik wziął udział w panelu „Democracy as a Buzzword”. Uczestnicy dyskusji wskazywali, że demokrację definiuje się na różne sposoby. Zastanawiali się, jakie jest współczesne znaczenie tego słowa.

Personal Democracy Forum to coroczna konferencja, która śledzi, jak internet zmienia politykę, rządy i społeczeństwo. Jej organizatorem jest fundacja ePaństwo.

Głównym gościem tegorocznej konferencji jest Ethan Zuckerman, medioznawca, informatyk, bloger, dyrektor centrum mediów obywatelskich w Massachusetts Institute of Technology.

W wydarzeniu biorą udział m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, prezeska ukraińskiej sieci obywatelskiej Olga Aivazowska i Andrew Rasiej z Personal Democracy Forum.

Galeria

  • zdjęcie: na scenie na fotelach siedzi kilka osób, za nimi dużu telebim

    Adam Bodnar wziął udział w dyskusji o demokracji
  • zdjęcie: na auli siedzi kilkadziesiąt osób, przed nimi na scenie kilka osób siedzi na fotelach

    Uczetsnicy Personal Democracy Forum