Zawartość

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar na Przystanku Woodstock

Data: 
2016-07-14
Położenie: 
 • Kostrzyn nad Odrą
  Polska
słowa kluczowe: 

Rzecznik praw obywatelskich dr Adam Bodnar oraz Michał Wawrzyniak rozmawiają na temat hejtu w internecie w Akademii Sztuk Przepięknych podczas 22. Przystanku Woodstock – czwartek, 14 lipca 2016 r. godz. 13.30 – 15.00
To ciąg dalszy działań podjętych dzięki staraniom uczestników okrągłego stołu w sprawie hejtu w internecie. Okrągły stół zaczął prace 13 listopada 2015 r., zgromadził przedstawicieli portali internetowych, osobistości publiczne, organizacje pozarządowe, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W efekcie w Biurze RPO powstała grupa robocza, która zajmuje się analizą zgłoszonych. Wyodrębniliśmy trzy grupy tematów:

 • kampanii społecznej,
 • akcji edukacyjnej,
 • analizy obowiązującego prawa i ewentualnych jego zmian, przede wszystkim utworzenia instytucji tzw. „ślepego pozwu”.

Michał Wawrzyniak:

Kiedyś nazywany chłopakiem z Kalisza, który ma głowę pełną marzeń, dziś określany mianem wizjonera. Wystarczyło, że większość z tych marzeń po prostu zrealizował!

Autor superbestsellera „Guru Kultu..ry” oraz bestsellera “Hejtoholik”.  Wie, jak radzić sobie z hejtem oraz jak się na niego uodpornić. Widząc skalę tego problemu, napisał książkę na ten temat. Wcześniej przeprowadził wiele kosztownych i bolesnych eksperymentów. Szukał ludzi, którzy zmierzyli się z hejtem i słuchał ich inspirujących historii. Sam wystawił się na hejt, wchodząc w specyficzne środowiska,

O tym, jak było to potrzebne, świadczy zaangażowanie Polaków w jego akcję crowdfundingową „Trasa HejtBusters”, która podwoiła rekord Polski, zbierając ponad 600 tys. złotych.
Michał od lat dąży do rozpowszechnienia idei rozwoju osobistego oraz polepszenia statusu życia ludzi nie tylko w Polsce, ale i na świecie - uczestnicy jego szkoleń przyjeżdżają oraz przylatują z 22 krajów świata. Jako jeden z nielicznych miał możliwość osobistego poznania Sir Richarda Bransona oraz spędzenia z nim tygodnia na jego prywatnej wyspie Necker Island. W jego pracy oraz codziennych zajęciach przyświeca mu idea oraz życiowe motto “Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko”.
 

Galeria

 • Zdjęcie: ludzie w koszulkach i z napisem HejtStop i w sportowych strojach przy ścianie z hejterskimi napisami
  Uczestnicy akcji HejtSTOP 25 września 2015 r.
 • Zdjęcie: mężczyzna w czarnej koszulce zamalowuje napis ma ścianei
  Adam Bodnar zamalowujący rasistowski napis w ramach akcji Hejtstop 26 września 2015 r.