Zawartość

Rzecznik praw obywatelskich na uroczystej gali z okazji 100-lecia istnienia Najwyższej Izby Kontroli.

Data: 
2019-02-07
słowa kluczowe: 

Rzecznik praw obywatelskich wziął udział w uroczystej gali z okazji 100-lecia istnienia Najwyższej Izby Kontroli.

List RPO:

Szanowny Panie Prezesie,

jest mi niezmiernie miło złożyć na Pana ręce serdeczne gratulacje wszystkim obecnym i byłym pracownikom Najwyższej Izby Kontroli z okazji pięknego jubileuszu 100-lecia istnienia instytucji. Jesteście bez wątpienia ogromnie zasłużonym i jednym z najważniejszych filarów niepodległej Polski.

Pragnę podkreślić, że zawsze z najwyższą uwagą przyglądam się wynikom kontroli przeprowadzonych przez NIK. Wielokrotnie były one inspiracją dla wystąpień Rzecznika Praw Obywatelskich. Szczególnie jestem wdzięczny za te obszary badań działalności państwa, które dotyczą bezpośrednio ochrony praw człowieka i obywatela. Jednocześnie cieszy mnie, że wiele  tematów sugerowanych przez Rzecznika jest uwzględnianych w planie pracy NIK.

Doceniam profesjonalizm i zaangażowanie pracowników Izby. Przeprowadzane przez Państwa analizy nie tylko wskazują nieprawidłowości i uchybienia, ale często prezentują także innowacyjne rozwiązania i dobre praktyki. Tym samym przyczyniają się do jakości funkcjonowania państwa, dobrze służą nam wszystkim.

Życzę Państwu kolejnych 100-leci i poczucia zasłużonej satysfakcji z dokonań.