Zawartość

Rzecznik z wizytą w Szczecinie

Data: 
2015-11-25

Szczecin jest pierwszym miastem, które Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar odwiedza w ramach cyklu spotkań z działającymi lokalnie organizacjami społecznymi. Głównym celem rozmów jest poznanie problemów mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i funkcjonujących tam instytucji pozarządowych. Wizyta w Szczecinie potrwa do 27 listopada.

Pierwszego dnia uczestnicy dyskutowali m.in. o prawach osób z niepełnosprawnością i trudnościach, jakie napotykają w życiu codziennym. Wskazywali na problemy systemowe, społeczne, jak również przykłady dobrych praktyk, które można upowszechniać również w innych regionach Polski. W trakcie środowego spotkania poruszone zostały także kwestie dostępności ochrony zdrowia oraz problemy z jakimi spotykają się osoby z doświadczeniem choroby psychicznej. W kolejnych dniach przedstawiciele organizacji społecznych będą rozmawiać z Rzecznikiem m.in. na temat praw dzieci i młodzieży, udziału obywateli w życiu publicznym, działalności sądów, pomocy prawnej i problemach transgranicznych.

Zdaniem dr. Adama Bodnara, tego typu spotkania pozwolą zidentyfikować najważniejsze problemy z zakresu praw człowieka występujące w różnych regionach Polski, jak również przybliżyć obywatelom działalność Rzecznika.

 

Galeria

  • na zdjęciu uczestnicy spotkania w Szczecinie
    na zdjęciu uczestnicy spotkania w Szczecinie