Zawartość

Spotkanie RPO z Prezydentem RP

Data: 
2019-11-29

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar spotkał się prezydentem RP Andrzejem Dudą. W rozmowie w Pałacu Prezydenckim 29.11.2019 r. uczestniczyli także:  podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Anna Surówka-Pasek, zastępca szefa Kancelarii Paweł Mucha oraz zastępczyni RPO Hanna Machińska.

Adam Bodnar poinformował Andrzeja Dudę o przygotowaniach do III Kongresu Praw Obywatelskich, który odbędzie się w dn. 13-14 grudnia 2019 r. w Muzeum Polin w Warszawie. Zaprosił też Prezydenta i przedstawicieli jego Urzędu do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu, podczas którego obywatele będą dyskutowali o ważnych problemach społecznych i prawnych w naszym kraju.

Inne tematy rozmów dotyczyły: trudnej sytuacji związanej z funkcjonowaniem hospicjów, szczególnie na terenach wiejskich; krytycznego stanu psychiatrii dziecięcej w naszym kraju; pojawiających się przejawów dyskryminacji ze względu na wiek; spraw dotyczących ochrony środowiska i polityki klimatycznej. Omówiono również problemy związane z przeludnieniem w zakładach karnych.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że w każdym z poruszanych tematów potrzebne jest współdziałanie konstytucyjnych instytucji i organów państwa. Tego oczekują obywatele.

Galeria

  • Trzy osoby pozują do zdjęcia
    Od lewej: RPO Adam Bodnar, zastępczyni RPO Hanna Machińska i prezydent RP Andrzej Duda