Zawartość

Spotkanie RPO z prezydentem RP Andrzejem Dudą

Data: 
2017-03-07
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar spotkał się w Pałacu Prezydenckim z prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Rzecznik poinformował o najważniejszych problemach pojawiających  w skargach od obywateli kierowanych do Biura RPO, jak również zgłaszanych podczas spotkań regionalnych rzecznika w całym kraju.

Rzecznik zaprosił też prezydenta RP do otwarcia Pierwszego Ogólnopolskiego Kongresu Praw Obywatelskich, który odbędzie się w grudniu br. w związku z obchodami 30-lecia uchwalenia ustawy o RPO i rozpoczęcia działalności urzędu rzecznika. Zaproszenie zostało przyjęte.

Prezydent RP wskazał na możliwości współpracy obu urzędów w zakresie rozwiązywania ważnych  problemów dotyczących praw obywateli. Zachęcał też do wykorzystywania w tym celu Zespołu Analiz Systemowych działającym przy Kancelarii Prezydenta RP. 

Rozmowa dotyczyła również spraw związanych z budownictwem socjalnym, pomocy bezdomnym Polakom przebywającym za granicą, funkcjonowania systemu bezpłatnych porad prawnych, problemów dotyczących języka urzędowego i komunikacji społecznej.

W spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP,  Tomasz Kulikowski, dyrektor Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, Stanisław Ćwik, dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej w Biurze RPO. 

Zobacz także