Zawartość

Spotkanie Zespołu ds. Osób Głuchych – 18 listopada 2016 r.

Data: 
2016-11-18
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska

W siedzibie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie odbyło się spotkanie Zespołu ds. Osób Głuchych, podczas którego zaprezentowano działania Polskiego Towarzystwa Informatycznego i jego nowej Sekcji „eZdrowie-życie bez barier” oraz propozycje tworzenia nowych i upowszechniania istniejących baz wiedzy, takich jak EASTIN, która jest europejską siecią informacji o technologiach wspomagających dla osób z niepełnosprawnościami.

Dostęp do bazy, oprócz osób szukających pomocy, powinni mieć również lekarze, aby wiedzieć jakie są parametry dla poszczególnych urządzeń i komu są one dedykowane. Polskie Towarzystwo Informatyczne jest zaangażowane, aby taką bazę uzupełnić.

Powrócono także do tematu CODA (słyszących dzieci niesłyszących rodziców), w szczególności trudnej roli w społeczeństwie słyszących dzieci głuchych rodziców.

Część spotkania została poświęcona prezentacji osób, które w ostatnim czasie dołączyły do grupy i zapoznaniu z zasadami działania Zespołu oraz planami dalszej pracy.

 

Autor informacji: 
Dyrektor Centrum Projektów Społecznych

Galeria

  • Tłumaczka języka migowego na ciemnym tle

    Tłumaczka języka migowego na spotkaniu organizowanym przez RPO - 4.03.2019, fot. Marcin Kluczek