Zawartość

Stanisław Trociuk na XII Krajowym Zjeździe Adwokatury

Data: 
2016-11-25
Położenie: 
  • Kraków
    Polska

Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk wziął udział w XII Krajowym Zjeździe Adwokatury. W tym roku spotkanie odbyło się w Krakowie.

Do stolicy Małopolski przyjechało 327 delegatów, reprezentujących 25-tysięczne środowisko z 24 izb adwokackich w Polsce, a także zaproszeni goście reprezentujący inne środowiska prawnicze, władze państwowe i samorządowe oraz goście zagraniczni.

Podczas zjazdu delegaci wybrali nowe władze samorządu, w tym prezesa, członków Naczelnej Rady Adwokackiej, prezesa i sędziów Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, przewodniczącego i członków Wyższej Komisji Rewizyjnej oraz Rzecznika Dyscyplinarnego Adwokatury.

Uczestnicy zjazdu dyskutowali też na temat głównych kierunków działań na najbliższe lata i problemów nurtujących środowisko adwokackie, w tym bieżącej sytuacji prawa w Polsce, sytuacji na rynku usług prawnych i roli adwokatów ramach wymiaru sprawiedliwości.

Niemal wszyscy z ponad 300 delegatów i gości zjazdu przypięli do marynarek białe wstążki, popierając akcję „Adwokatura przecie przemocy wobec kobiet". To inicjatywa warszawskich adwokatek, nawiązująca do ustanowionego przez ONZ na 25 listopada Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Tego dnia rozpoczęła się też międzynarodowa kampania "16 dni działań przeciwko przemocy ze względu na płeć", w którą zaangażował się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Galeria

  • Grafika:człowiek za biurkiem
    Koszty obrony