Zawartość

Trwają wakacyjne praktyki w Biurze RPO

Data: 
2017-07-19
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

O problemach osób w kryzysie bezdomności i o tym, jak im pomagać Adrianna Porowska z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej opowiadała praktykantom, którzy w tym miesiącu współpracują z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Adrianna Porowska jest także członkinią Rady Społecznej RPO i współprawodniczącą Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Wcześniej praktykanci spotkali się z przedstawicielami organizacji WatchDog Polska. Głównym tematem warsztatów był dostęp do informacji publicznej.

Program praktyk prowadzonych w Biurze RPO zakłada, że młodzi ludzie nie tylko spędzają czas w zespołach problemowych np. pomagając w przygotowywaniu pism procesowych, czy odpowiedzi na wnioski kierowane do RPO, ale biorą też udział w warsztatach i spotkaniach dotyczących praw człowieka.

Dwie studentki, które odbywają praktyki w Zespole ds. Wykonywania Kar wzięły udział m.in. w spotkaniu zastępcy RPO Krzysztofa Olkowicza z osadzonymi w areszcie śledczym w Łodzi z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Więźnia.

Praktyki w Biurze RPO potrwają do końca września. Z ponad 100. zgłoszeń wybraliśmy 30 osób, które zostały podzielone na trzy grupy. Każda z nich spędzi miesiąc w Biurze RPO w Warszawie. Poza studentami prawa, w praktykach biorą udział uczniowie - laureaci konkursów i olimpiad dotyczących praw człowieka.

 

Galeria

  • zdjęcie: przy białym stole siedzi kilkanaście osób
    Uczestnicy wakacyjnych praktyk w Biurze RPO z Adrianną Porowską