Zawartość

V Międzynarodowy Kongres Psychiatrii Sądowej pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2019-05-10 do 2019-05-11
Położenie: 
  • Łódź
    Polska
słowa kluczowe: 

W dniach 10-11 maja 2019 roku w Hotelu Ambasador Premium przy ul. Kilińskiego 145 w Łodzi odbędzie się V  Międzynarodowy Kongres Psychiatrii Sądowej. Wydarzenie organizuje Klinika Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wspólnie z Europejskim Towarzystwem Psychiatrycznym.

Konferencja ma na celu bezpośrednią wymianę poglądów i aktualnego stanu wiedzy przedstawicieli środowiska sędziów, adwokatów, prokuratorów, radców prawnych, psychiatrów, psychologów oraz duchownych – wszystkich, których wiedza jest niezbędna, by sprostać wyzwaniom orzekania, opiniowania w sprawach dotyczących zdrowia psychicznego oraz wykorzystywania osiągnięć psychiatrii w procesie stosowania prawa, także w życiu społecznym.

W trakcie spotkanie zostaną także wręczone nagrody Aureliusza – wyróżnienia, które jest przyznawane osobom z różnych dziedzin, które z potrzeby serca oraz w związku z działalnością zawodową w sposób szczególny przyczyniły się do działań na rzecz osób chorych psychicznie, przeciwdziałając stygmatyzacji oraz ich wykluczeniu społecznemu, a także wprowadzając nowe, szersze spojrzenie na los osób chorych psychicznie oraz ich jakość życia w Polsce.

Autor informacji: 
Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej