Zawartość

VI edycja konferencji „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2019-11-06
Położenie: 
  • Łódź
    Polska
słowa kluczowe: 

6 listopada 2019 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi wraz z Fundacją Łódź Akademicka organizuje już po raz szósty konferencję „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”.

W tegorocznej edycji podjęty zostanie temat sportu, który jest niezbędnym elementem wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Sport w ich życiu spełnia niezwykle istotną rolę. Poza aspektem zdrowotnym równie ważne okazuje się poczucie przynależności do grupy, wyjście z domu i otwarcie się na nowe możliwości. Często okazuje się, że z czasem sport staje się nowym pomysłem na życie oraz na aktywność zawodową.

Celem konferencji jest również umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu. Ponadto organizatorzy chcą promować najbardziej rozwojowe i przedsiębiorcze firmy, tworzące nowe miejsca pracy na terenie kraju, ale również te, których produkty dotyczą szeroko rozumianej niepełnosprawności, rehabilitacji oraz opieki zdrowotnej.