Zawartość

VI Oławska Konferencja Mediacyjna pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2017-10-26
Położenie: 
  • Oława
    Polska
słowa kluczowe: 

Oławskie konferencje mediacyjne są jednymi z ważniejszych  wydarzeń mediacyjnych w kraju, skupiającymi wiele instytucji i organizacji. Co roku organizowane są pod patronatem Prezesów Sądów Okręgowych we Wrocławiu, Opolu, Sieradzu, Łodzi (w tym roku również Świdnicy) oraz Sądu Rejonowego w Oławie, a partnerami konferencji są m.in. uczelnie wyższe, organizacje, fundacje i instytucje, którym bliska jest tematyka mediacji.  W latach ubiegłych konferencja objęta była również patronatem RPO.

W 2016 roku w konferencji uczestniczyło  ponad 350 osób, a wśród gości było wielu sędziów, mediatorów, adwokatów i radców prawnych, funkcjonariuszy służby więziennej, pedagogów, pracowników socjalnych, a także nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku podczas konferencji poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia jak: mediacja w organizacji i administracji, w sprawach o mobbing, sprawach rozwodowych i o separację, w sprawach błędów medycznych, a także zagadnienia dotyczące mediacji szkolnych i rówieśniczych (które od 2017 r. są realizowane w powiecie oławskim) oraz osób starszych.