Zawartość

VII Festiwal Kultury Bez Barier pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2019-09-27 do 2019-10-06
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

VII Festiwal Kultury Bez Barier odbędzie się w Warszawie w dniach 27 września - 6 października 2019 roku.

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Kultury bez Barier we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, Disney Polska, Teatrem Ochota oraz Bemowskim Centrum Kultury.

Ideą przewodnią festiwalu jest otwarcie wydarzeń i przestrzeni kultury przed wszystkimi, bez względu na ich stopień i rodzaj niepełnosprawności lub jej brak, wiek, płeć czy status materialny.

Wydarzenia oferowane w ramach Festiwalu dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi, ruchu, intelektualną oraz osób ze spektrum autyzmu (organizatorzy m.in. przygotowują audiodeskrypcję i napisy dla osób niesłyszących, zapewniają tłumaczenia na polski język migowy i oferują wydarzenia dostosowane do potrzeb osób nadwrażliwych). Każdy Uczestnik ma zagwarantowany dostęp do informacji, jak również może skorzystać ze wsparcia asystenta w dotarciu na miejsce kolejnych przedsięwzięć. Wstęp na wiele wydarzeń jest bezpłatny lub za symboliczną opłatą.

Podejmując działania na rzecz udostępniania kultury osobom z niepełnosprawnościami Fundacja Kultury bez Barier stara się ciągle pokazywać, że choć wszyscy mamy różne potrzeby to wszyscy zasługujemy na równe traktowanie. Większość barier jest efektem naszego myślenia, znajduje się w naszych głowach, a przedsięwzięcia takie, jak Festiwal Kultury bez Barier, pozwalają je przełamywać. VII edycja festiwalu będzie znów wydarzeniem integrującym i uwrażliwiającym na potrzeby osób często spychanych na margines życia społecznego.