Zawartość

Webinar na temat niezależności i autonomii osób starszych (31.01.)

Data: 
Od 2018-01-22 do 2018-01-31
słowa kluczowe: 

Trwają przygotowania do kolejnej, 9 sesji Grupy Roboczej ONZ ds. Starzenia się (Open –ended Working Group on Ageing - OEWGA) , zapowiedzianej na 23-26 lipca 2018 r. w Nowym Jorku.

Przewodniczący  OEWGA zaprosił państwa członkowskie ONZ, jak również narodowe instytucje ochrony praw człowieka (National Human Rights Institution – NHRI – w Polsce tę funkcję sprawuje Rzecznik Praw Obywatelskich) do przygotowania wkładu do dyskusji.

Tematy, które są przedmiotem debaty to autonomia i niezależność osób starszych, jak również opieka długoterminowa i paliatywna.  Pytania Przewodniczącego OEWGA do tych tematów można znaleźć na stronie internetowej 9 sesji OEWGA (po angielsku):

https://social.un.org/ageing-working-group/documents/ninth/GuidingQ_AutonomyAndIndependence.pdf

https://social.un.org/ageing-working-group/documents/ninth/GuidingQ_LTCandPC.pdf

Głos organizacji pozarządowych i innych podmiotów i ich oddziaływanie na szczeblu lokalnym i krajowym w celu zwrócenia uwagi władz na poziomie centralnym i samorządowym na realizację i zabezpieczenie praw osób starszych  w praktyce ma olbrzymie znaczenie.

Z tego względu zachęcam Państwa do udziału w debacie międzynarodowej.

Międzynarodowa organizacja zajmująca się prawami osób starszych - GAROP  - 31 stycznia  o godz. 13 czasu polskiego organizuje spotkanie za pośrednictwem internetu (Webinar) w temacie niezależności i autonomii osób starszych – można się już dziś rejestrować.

Szczegóły pod linkiem https://register.gotowebinar.com/register/1961403787601826819.

  • Starsze osoby w parku
    Emerytury