Zawartość

Wizytacja placówki całodobowej opieki Ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego Duomed w Markach

Data: 
Od 2017-12-04 do 2017-12-05
Położenie: 
  • Marki
    Polska
słowa kluczowe: 

W dniach 4-5 grudnia przedstawiciele KMPT przeprowadzili wizytację placówki całodobowej opieki Ośrodka opiekuńczo – rehabilitacyjnego Duomed w Markach. Placówka zapewniała bardzo dobre warunki bytowe. W pokojach panował porządek, brak było nieprzyjemnych zapachów. Ponadto wszyscy mieszkańcy byli ubrani w schludną i czystą odzież.

W placówce były organizowane różne działania, m.in. terapia zajęciowa, rehabilitacja, muzykoterapia. Wizytujący zwrócili uwagę na liczne uczestnictwo pensjonariuszy w zajęciach. W czasie oglądu pomieszczeń placówki zdecydowana większość mieszkańców przebywała na wspólnej sali i brała udział w gimnastyce porannej, a później w terapii zajęciowej.

W placówce personel aktywizuje mieszkańców, aby jak najdłuższej utrzymywać ich sprawność. Oprócz motywowania pensjonariuszy do udziału w organizowanych na terenie placówki zajęciach (w tym ruchowych), przykłada się dużą wagę do utrzymania podziału funkcjonowania na dzień i noc. W tym celu m.in. wszyscy mieszkańcy ubierani są w odzież codzienną. Dzięki temu osoby, które ze względu na swój stan zdrowia nie opuszczają już pokoi, nie przebywają w porze dziennej w łóżkach w piżamach.

W rozmowach z przedstawicielami KMPT mieszkańcy bardzo chwalili sposób traktowania przez personel placówki oraz zapewnione im warunki bytowe.

Galeria

  • Logo KMPT z napisem Wizytacje prewencyjne
    Wizytacje KMPT