Zawartość

XIV edycja Akademii Praw Człowieka pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2019-06-07 do 2019-07-04
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

XIV edycja Akademii Praw Człowieka odbędzie się w dniach od 7 czerwca do 4 lipca 2019 r. w Warszawie. Projekt realizuje Fundacja Humanity in Action Polska dzięki wsparciu Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" (EVZ) i Fundacji Stavros Niarchos.

Podobnie jak w zeszłych latach, w tym 4-tygodniowym programie edukacyjnym weźmie udział 24 młodych i wybitnych liderów/ek i aktywistów/ek z Grecji, Niemiec, Polski, Ukrainy i USA. W tegorocznej edycji wiodącym tematem będzie przeciwdziałanie mowie nienawiści i dyskryminacji, a także zostaną poruszone wyzwania związane z zagrożeniami dla demokracji, praw człowieka i praworządności w Polsce.

Humanity in Action Polska będzie inspirować młodych uczestników/-czki do poszukiwania pomysłów, jak skutecznie zwalczać dyskryminację, ksenofobię i mowę nienawiści on- i off-line. Na tej podstawie aktywiści/stki opracują odpowiedzi na wyzwania społeczne z użyciem narzędzi internetowych i edukacyjnych. Swoje działania zaadresują do młodych ludzi z całej Polski.